
| Specification | Details |
|---|---|
| Profile | 3 in 1 Z window |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Single Lock | Yes |
| Multi Lock | Yes |
| Mosquito Mesh Solution | Roll-down / Retractable |
| Hinge | Butt |
| Finish | Anodize / Powder Coating |
| Frame Height | 48.10 mm |
| Frame Width | 115.20 mm |
| Shutter | 40.20a / 61.80 mm |
| Security Option | Safety Grill |
contact@crystalzaluminium.in
+91 97250 36448
Rajnagar, Sardar Nagar, Morbi, Gujarat 363641
© 2024 All Rights Reserved. Designed by Acadify Solution.
This website uses cookies to provide you with the best browsing experience.