
| Attribute | Details |
|---|---|
| Profile | Single Zed |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Single Lock | Yes |
| Multi Lock | Yes |
| Mosquito Mesh Solution | Roll-down / Retractable |
| Hinge | Butt |
| Finish | Anodise / Powder Coating |
| Frame Height | 39.10 mm |
| Frame Width | 40.20 mm |
| Shutter Dimensions | 45 / 64.10 mm |
contact@crystalzaluminium.in
+91 97250 36448
Rajnagar, Sardar Nagar, Morbi, Gujarat 363641
© 2024 All Rights Reserved. Designed by Acadify Solution.
This website uses cookies to provide you with the best browsing experience.