
| Specification | Details |
|---|---|
| Profile | 2 Track Dumal window |
| Glass Thickness | 5 mm |
| Single Lock | Yes |
| Multi Lock | No |
| Mosquito Mesh Solution | Roll-down / Retractable |
| Roller Bearing | Yes |
| Finish | Anodize / Powder Coating |
| Frame Height | 45.00 mm |
| Frame Width | 44.80 mm |
| Shutter | 27.50 / 65.00 mm |
| Security Option | No |
contact@crystalzaluminium.in
+91 97250 36448
Rajnagar, Sardar Nagar, Morbi, Gujarat 363641
© 2024 All Rights Reserved. Designed by Acadify Solution.
This website uses cookies to provide you with the best browsing experience.